4 Tem 2014

Badavut, Sarımsaklı, Ayvalık

Badavut, kaldığımız apartın balkonundan
Geçen yaz tatilinde konaklama için seçtiğim yer Çamlık'tı. Orada kötü deneyimler yaşayınca netteki   bir araştırma sonucunda, ve tabii ki bloglar sayesinde, Badavut'la tanıştık.
Badavut, kaldığımız apartın balkonundan
Badavut'a Sarımsaklı girişindeki tabelaları takip ederek gidiyorsunuz.  Tabeladan döndüğünüzde ağaçlar arasında bir dağ yolu sizi karşılıyor. Biz ilk kez gece gitmiştik ve epey şaşırmıştık. Herhalde yanlış yola döndük diye düşündük. Çünkü etrafta hiç yerleşim ve ışık yoktu. Kısa bir süre sonra yerleşimin olduğunu fark ediyorsunuz.
 
Badavut, kaldığımız apart
Biz Yaz Evi Apart Otel'de kaldık. Kalabalıksanız epey hesaplıya geliyor. Bir de tatilin bir noktasında insan ev rahatlığı arayabiliyor. Böyle bir arayış içindeyseniz de apartlar iyi çözüm olabilir. Apartın önünde otopark var, ama genelde dolu oluyor. Onun yerine cadde üzerinde çok rahat park yeri bulabiliyorsunuz. Badavut'un kendi sahili var. Apartın önünde de kendi plajı var. İster ücretli yerleri tercih edebilirsiniz, ister serbest olarak havlunuzu serip plaj keyfi yapabilirsiniz. Sarımsaklı'ya çok yakın olduğundan istediğiniz her an Sarımsaklı'ya da gidebilirsiniz.
 
Badavut, kaldığımız apartın önü plajdı.
Apart epeyce genişti. Sıcak suyunda hiçbir sorun yoktu. Ailecek kalınabilecek, plajın hemen önünde, Sarımsaklıya göre biraz daha sakin olan Badavut'u tercih edebilirsiniz.
 

Apartın bir de balkonu vardı. Bizim balkon yandan deniz görüyordu. Bu kayıttaki biçok fotoğraf oradan çekildi.

Öneriler:
Plajda keyif
Konaklama

1 yorum:

  1. vaov güzelmiş belki iyileşince tercihimi burdan yana kullanabilirim zira butarz sakin yerleri seviyorum ben balayımda da ikizdere de bir otelde yapmıştım bizde yeşillerin içinde hiçbir yerleşim yeri göremeyince baya ürkmüştük sonra ridos termal i görünce rahatlamıştım ve sakin ve dere sesi ve yeşillikler içinde güzel 3 gün geçirdim sakinlik ve sessizliği seviyorum

    YanıtlaSil